In all knockout and Playoff Matches the first mentioned team has Home advantage
Division 1 - "A" team of schools with 16 or more 6th Class girl players
Section A
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
Aravon | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 14 | 9 | 8 |
St Killians | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 13 | 6 | 8 |
St Andrews | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | 7 | 3 |
Rathdown A | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 4 | 16 | 0 |
Section B
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
Taney A | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 9 | 1 | 9 |
Alexandra | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 12 | 7 | 6 |
The Harold | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 | 11 | 3 |
St Gerard’s A | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | 15 | 0 |
Semi Finals
Semi-final 1 – Aravon 2 V 6 Alexandra
Semi-final 2 – Taney 3 V 2 St Killians
Round of eight 1 – St Andrews V St Gerards
Round of eight 2 – The Harold 4 V 0 Rathdown A
Playoff's
To be played as you wish
3/4th Playoff - Aravon v St Killians
5/6th Playoff - The Harold V Winner Round of eight 1
7/8th Playoff - Loser Round of eight 1 V Rathdown A
Final
Alexandra College 5 v 1 Taney
Division 2 - For schools with 15 or less 6th Class girl players
Section A
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
St Fintans Sutton | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 26 | 10 | 15 |
Delgany NS | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 19 | 15 | 11 |
Whitechurch | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 12 | 10 |
Our Lady of the Wayside | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 10 | 13 | 8 |
Guardian Angel | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 9 | 18 | 3 |
John Scottus A | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 13 | 0 |
Section B
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
Hollypark | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 16 | 2 | 12 |
Rathgar JS | 5 | 3 | 1 | 0 | 1 | 20 | 11 | 11 |
GKNS | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 8 | 13 | 8 |
St Brigid’s Stillorgan | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 13 | 9 | 6 |
Scoil Mhuire Lakelands | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 8 | 20 | 3 |
Sandford NS | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 6 | 16 | 3 |
Semi Finals
Semi-final 1 – St Fintans Sutton 6 V 2 Rathgar
Semi-final 2 – Hollypark 3 V 1 Delgany NS.
Final
Hollypark 1 v 5 St Fintans Sutton
Division 3 - "B" team of schools with 16 or more 6th Class girl players
Section A
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
St Andrews | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 10 | 4 | 8 |
Rathdown B | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 8 | 6 | 6 |
St Killians | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | 5 |
Aravon | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 9 | 0 |
Section B
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
St Gerard’s B | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 9 | 5 | 8 |
Taney B | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6 | 3 | 7 |
Alexandra | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | 3 |
The Harold | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | 2 |
Semi Finals
Semi-final 1 – St Andrews B 2 V 3 Taney B After 3 periods of extra time and "Golden Goal"
Semi-final 2 – St Gerards B 0 V 2 Rathdown B
Round of eight 1 – St Killians 2 V 1 The Harold
Round of eight 2 – Alexandra 2 V 3 Aravon
Playoff's
To be played as you wish
3/4th Playoff - St Andrews v St Gerards B
5/6th Playoff - St Killians V Aravon
7/8th Playoff - Alexandra V The Harold
Final
Rathdown B 0 v 3 Taney B
Division 4 - For schools with 15 or less 6th Class girl players
Section A
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
Wesley | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 19 | 5 | 12 |
Dalkey School Project | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 11 | 11 | 8 |
Rathmichael | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 10 | 10 | 6 |
John Scottus B | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 6 | 12 | 5 |
Loreto Dalkey A | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 8 | 15 | 0 |
Section B
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
Castlepark | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 16 | 3 | 12 |
OLG Dolphins | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 12 | 11 | 8 |
St Gerard’s C | 4 | 1 | 2 | 0 | 1 | 9 | 9 | 7 |
Rathdown C | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 8 | 12 | 5 |
St Brigid’s Cabinteely A | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 6 | 16 | 0 |
Semi Finals
Semi-final 1 – Wesley 3 V 1 OLG Dolphins
Semi-final 2 – Castlepark 4 V 0 Dalkey School Project
Final
Wesley 1 v 3 Castlepark
Division 5 – For new schools or teams
Section A
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
Kildare Place School | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 17 | 3 | 12 |
Our Lady's Grove Fillies | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 13 | 9 | 9 |
St Laurences Greystones | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 12 | 8 | 6 |
St Brigid’s Cabinteely B | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7 | 19 | 0 |
Taney C | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 10 | 0 |
Section B
School | Pld | Won | ScDw | NSDw | Loss | For | Agst | Pts |
Kill o' The Grange | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 16 | 8 | 12 |
St Patricks Greystones | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 14 | 10 | 7 |
Loreto Dalkey B | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 9 | 9 | 6 |
Rathdown D | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 4 | 7 | 1 |
Carysfort NS | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | 13 | 0 |
Semi Finals
Semi-final 1 – Kildare Place School 3 V 2 St Patricks Greystones
Semi-final 2 – Kill o' The Grange 3 V 2 Our Lady's Grove Fillies
Final
Confirmed UCD 12pm Friday 11th March 11
Kildare Place 1 v 3 Kill o' the Grange
In all knockout and Playoff Matches the first mentioned team has Home advantage